Evde solucanlardan ve diğer parazitlerden nasıl kurtulurum

solucanları çıkarmak için sarımsak ve soğan

Bazı insanlar evde solucanlardan nasıl kurtulacakları sorusuyla ilgileniyorlar, çünkü bugün nüfus arasında yüksek bir helmintiaz prevalansı var.

parazitler ile karın ağrısı

Parazitler insan vücuduna çeşitli şekillerde girerler. Yaşam sürecinde solucanlar toksinleri serbest bırakır. Enfeksiyon ne kadar güçlü olursa, semptomlar o kadar yoğun ve insan vücudu üzerindeki zararlı etkiler o kadar büyük olur. Solucanlar vücuda büyük zarar verir, tedavisi evde en iyi şekilde yapılabilir.

Parazitlerden kurtulmanın yolları: kabak çekirdeği kullanımı

İnsan vücudunda solucanların yaşaması ve gelişmesi için uygun koşullar. İnsanlar enfekte olduklarını bilmeyebilirler. Bu problemler genellikle kişisel hijyene dikkat etmedikleri için çoğunlukla çocuklara maruz kalmaktadır. Ancak yetişkinler de solucan alabilir. Parazitler insan vücuduna solucan yumurtalarının bulunabileceği toprak ve su yoluyla, enfekte kişilerle, hayvanlarla, et, balık, kötü ısıl işlem görmüş kümes hayvanları ve ayrıca kötü yıkanmış sebzeler, meyveler ve diğer yiyeceklerle temas yoluyla girer. ürünler. . Solucanlar tehlikelidir çünkü bağırsaklarda, dokularda, akciğerlerde, beyinde, karaciğerde, lenfatik damarlarda parazitlenirler ve yaşamı tehdit eden ciddi komplikasyonlara neden olurlar.

parazit baş ağrısı

Enfeksiyondan kısa bir süre sonra insanlar şunları yaşar:

 • sağlıkta bozulma;
 • baş ağrısı;
 • mide bulantısı;
 • eklem ağrısı;
 • vücut ısısında artış;
 • ateş
 • zayıflık;
 • uyuşukluk;
 • alerjik reaksiyonların tezahürü;
 • depresyon.

Helmint istilaları ile toksik bir etki ortaya çıkar, bağışıklık azalır, kronik hastalıkların alevlenmesi ve ayrıca enflamatuar süreçler meydana gelir. Hamile kadınlar için en tehlikeli solucanlar. Bir çocukta parazit tespit edildiğinde, tüm ailenin profilaksi alması gerekir. Aynı zamanda, bir doktorun ilaç alma konusundaki tavsiyelerine uyulmalı, solucanların vücuttan atılmasına yardımcı olan alternatif tedavi yöntemlerinin kullanımı hakkında ayrıntılı bir istişare yapılmalıdır. Parazitlerden kurtulmanın çok etkili ve kanıtlanmış bir yolu kabak çekirdeği kullanmaktır. Yöntemin avantajları:

 • Çevre dostu;
 • Emniyet;
 • düşük maliyetli;
 • hazırlık kolaylığı;
 • hoş tat.

Tohumlar toksik etki göstermez, bu nedenle yöntem, güvenliği nedeniyle çocuklar, hamile kadınlar için iyidir. Soyulmuş tohumlar bir mutfak robotu ile ezilir, bal ile pürüzsüz hale gelinceye kadar dövülür. İlaç aç karnına alınır. Tohumlar bir tavada kavrulabilir. Ham soyulmuş ve ezilmiş tohumlar kaynamış su ile birleştirilir, karıştırılır, sıvı buharlaştırılır, süzülür ve tedavi için alınır. Kabak çekirdeği, parazitleri öldürebilen amino asit cucurbitin içerir. Bu maddeyi yeterli miktarda tüketen onlardan kurtulacaktır.

Solucanlarla başa çıkmanın halk yolları

Geleneksel tıp, aralarında parazitler için etkili ilaçların bulunduğu büyük rezervlere sahiptir. Doğal maddeler, parazit solucanlardan hızlı ve güvenli bir şekilde kurtulabilecek en iyi ilaçlardır. Ceviz yaprakları tedavide iyi bir etki sağlar. Kurutulur, kaynar su ile dökülür, ısrar edilir ve küçük porsiyonlarda içilirse bir yetişkini ve bir çocuğu iyileştirebilirler. Elecampane kullanan bilinen bir yöntem. Bitkinin rizomları ısrar eder ve art arda birkaç gün içilir. Tansy ve pelin, tıbbi kaynatmaların, infüzyonların yapıldığı, içildiği veya lavman için kullanıldığı halk hekimliğinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Sarımsak yardımıyla solucanları vücuttan çıkarın. Küçük karanfilleri ovulur, üzerine ılık süt dökülür ve içilir. Lavman için ılık sarımsak kaynatma kullanılır, kıl kurdu ile anüs içine bir diş sarımsak enjekte edilebilir. Yetişkinler sütle sarımsak karanfil yer, ardından müshil alınır. Şeker (bal) ve birkaç damla limon ile karıştırılmış havuç suyu ile hastalar mükemmel sonuçlar alırlar. Bu içecek sabahları aç karnına birkaç gün içilir. Parazitlerin tedavisinde sütte kaynatılan rendelenmiş havuç kullanabilirsiniz.

Hindistan cevizi antihelmintik bir etkiye sahiptir. Bu yöntemin tedavisinde özel hazırlık, diyet ve müshil kullanımı gerektirmez. Hindistan cevizi kırılmalı, sabahları aç karnına tüketilen tüm sıvı ve posa. Bu ilaç, tenya ve Giardia enfeksiyonu gözlendiğinde bile kullanılır. Kabak çekirdeği yağı parazitlere çare olarak kullanıldığında iyi sonuçlar alınır. En iyi önleyici tedbir kişisel hijyen, yemekten önce ellerin yıkanması, sebze ve meyvelerin iyice yıkanması, et, kümes hayvanları, balıkların iyice pişirilmesi, sıhhi standartlara uygun içme suyudur. Önleme için doktor tarafından önerilen ilaçlar, homeopati, bitkisel ilaçlar, diyet tedavisi, koruyucu yöntemler kullanılır.